خانه / صراط عشق / متون / فرمانده «سنتکام» به دیدار رئیس‌جمهور عراق شتافت !

فرمانده «سنتکام» به دیدار رئیس‌جمهور عراق شتافت !

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا(سنتکام) پس از تروریست خوانده شدن نیروهایش از سوی ایران، به دیدار رئیس‌جمهور عراق شتافت، تا شاید بتواند از فشارها و شرایط امنیتی تحمیل شده بر نیروهای آمریکایی بکاهد.

ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده گروه تروریستی موسوم به «سنتکام»، در بغداد به دیدار «برهم صالح» رفت. دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این دیدار در کاخ «السلام» صورت گرفت.

مکنزی در این دیدار، خواستار کاهش تنش در منطقه شد و ادعا کرد که آمریکا به «حمایت و پشتیبانی از نیروهای عراق برای نابودی تروریسم» ادامه خواهد داد. این دیدار در حالی صورت گرفت که آمریکا هفته جاری نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد و متقابلا نیز شورای عالی امنیت ملی ایران، نیروهای آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) را گروهی تروریستی اعلام کرد.

در پی این موضع گیری ایران، یک مقام عراقی گفت که نیروهای آمریکایی در پایگاه‌های خود تدابیر امنیتی را تشدید کرده و همزمان، هواپیماهای شناسایی را در اطراف پایگاه‌ها به پرواز در آورده‌اند.

گروه‌ها و مسئولان عراقی نیز به اقدام وزارت خارجه آمریکا در تروریست خواندن سپاه،شدیدا واکنش نشان دادند. «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق، هم در واکنش به اقدام آمریکا گفت که این اقدام، برای عراق و منطقه پیامدهای منفی خواهد داشت. به گفته کارشناسان، آمریکا توان ماجراجویی جدید در منطقه را ندارد و در صورت دست زدن به هر اقدامی، این کشور بیش از دیگران متحمل ویرانی و خسارت خواهد شد.

به همین خاطر، نظامیان آمریکایی در منطقه به شدت آسیب پذیر بوده و باید هر گونه خطری را به جان بخرند.

همچنین ببینید

نقدی بر مواضع دوپهلو و مصوبات بی خاصیت دولت و مجلس در برابر تروریست نامیدن سپاه

آقایان نماینده و دولتمردان محترم، باور کنید رفتارهای نمایشی شما هیچ مشکلی برای آمریکایی های جنایتکار ایجاد نمی کند تا وقتی چنین پاس های گلی از داخل کشور به آنها داده می شود.

رهبر انقلاب اگر اجازه دهند «سپاه» تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند

امام جمعه موقت تهران با‌اشاره به اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، گفت: آقای ترامپ! بیچاره تو هنوز سپاه را نشناختی. سپاه همچون کوه ایستاده، دستاوردهای انقلاب را سپاه حفظ می‌کند، سپاه مطیع محض و ذوب در ولایت است، سپاه خادم مردم است و در رفع گرفتاری‌های مردم پیشگام است، به همین دلیل در دل مردم جای دارد، سپاه بازوی توانا و قدرتمند کشور است. آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، سپاه می‌تواند اگر رهبر اجازه دهد با قدرت موشکی خود، تل‌آویو را با خاک یکسان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.