خانه / صراط عشق / متون / نتیجه گیری عاشورائی

نتیجه گیری عاشورائی

.

ده نکته از زیارت عاشورا

🔸 آیا به هنگام خواندن زیارت عاشورا به نکات زیر توجه می کنید؟

۱. زیارت عاشورا به دو قسمت تولی(سلام بر افراد جبهه ی حق) و تبری (لعن بر افراد جبهه ی باطل) تقسیم می شود.

۲. در زیارت عاشورا می آموزیم عبادتی که با اطاعت نباشد فریبی بیش نیست زیرا انسان به وسیله عبادت توام با اطاعت است که می‌تواند به درجه عبد(بندگی)برسد.

۳. در زیارت عاشورا یزید و شمر متهمان ردیف اول نیستند بلکه لعن اول متوجه پایه گذاران ظلم می باشد. پس یاد بگیریم که هرکاری که خواستیم انجام دهیم آینده آن را تصور کنیم و بدون بصیرت هیچ اقدامی نکنیم. زیرا که می تواند موجب لعن خدا بر خود و خاندانمان شود.

۴. در زیارت عاشورا آخرین نفرین بر «تابعین»است؛ یعنی کسانی که به کشته شدن یاران خدا رضایت دارند. پس مواظب اعمالمان و مواظب تایید کردن ها و رد کردن های زبانی خود باشیم. بدانیم که هر رای و نظر ما در نهایت یا به یاری ولی خدا می انجامد یا به کشته شدن ولی خدا.

۵. در زیارت عاشورا کسانی که برای جبهه ی باطل اسب آماده کردند لعنت شده اند. پس مواظب کمک های مادی خود به این و آن باشیم؛ زیرا ما نیز در نهایت یا به یاری ولی خدا می انجامد یا به کشته شدن ولی خدا.

۶. در زیارت عاشورا می آموزیم که گفتن یک مرگ بر دشمنان ولایت اهل بيت و یا یک درود بر پیروان ولایت اهل بيت، کافی نیست، بلکه باید صد مرتبه بگوییم تا تمام دوستان خدا و دشمنان خدا بفهمند که خط و مرام ما چیست؟ پس با قدرت ؛ “موضع” خود را مشخص کنیم.

۷. در زیارت عاشورا می آموزیم فدا شدن در راه خدا کافی نیست، بلکه باید فدا شدن ما بر محور ولی معصوم خدا باشد. (حَلَّت بِفَنَائِک)

۸. در زیارت عاشورا می خوانیم که باید خانواده خود را فدای آل رسول الله کنیم که اگر نکردیم جزء آل امیه وآل مروان و آل زیاد خواهیم شد.

۹. در زیارت عاشورا هیچ سخنی از گروه سومی نیست (یا حق ؛ یا باطل) پس ما هر چه زودتر خط خود را مشخص کنیم (حسینی یا یزیدی) (مهدوی یا دجّالی)؟

۱۰. از زیارت عاشورا می آموزیم که باید سه توانایی خود را ارزیابی کنیم:
• توانایی در تشخیص دوست و دشمن (جبهه ی حق و باطل)
• توانایی در یاری کردن دوستان خدا (تولی به جبهه ی حق)
• توانایی در مبارزه کردن با دشمنان خدا (تبری از جبهه باطل)

.

همچنین ببینید

چگونه با قافله کربلا همراه شویم؟

. بودند کسانی که بی خبر از آن حادثه بزرگ به کسب و کارشان مشغول …

آقای ترامپ! ایرانیان پرچمدار حسین‌اند و تو را یزید زمان می‌دانند

یک نشریه آمریکائی ضمن ارائه تحلیلی درباره اثرپذیری عمیق ایرانیان از حماسه عاشورا خطاب به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.