خانه / صراط عشق / متون / امتیاز شهدای افغانستانی بر دیگران این است که در «غربت مضاعف» به شهادت رسیدند

امتیاز شهدای افغانستانی بر دیگران این است که در «غربت مضاعف» به شهادت رسیدند

در این دیدار صمیمی رهبر معظم انقلاب خطاب به خانواده شهدای افغانستانی فاطمیون اظهار داشتند: شهدای مجموعه برادران افغانستانی بر دیگران امتیاز دارند و آن این است که در غربت مضاعف به شهادت رسیدند.

امام خامنه‌ای عصر هشتم فروردین ماه 1398 در حرم مطهر رضوی با جمعی از خانواده‌های شهدای فاطمیون دیدار کردند.

در این دیدار صمیمی رهبر معظم انقلاب خطاب به خانواده شهدای افغانستانی فاطمیون اظهار داشتند: شهدای مجموعه برادران افغانستانی بر دیگران امتیاز دارند و آن این است که در غربت مضاعف به شهادت رسیدند.

رهبر انقلاب سپس خطاب به خانواده شهدای فاطمیون فرمودند: من اجر خانواده شهدا را کمتر از خود شهید نمی‌دانم. شهید محور فداکاری است، اما صبر خانواده‌ها، بستگان، پدران و مادران خود دارای اجر است. امروز آمریکا در غرب آسیا شکست خورد. در لبنان، در سوریه، در عراق و عامل شکست همین فرزندان شما هستند.

ایشان در  ادامه فرمودند: آنها (شهدای فاطمیون) غالبا جوان، فداکار و‌ پرانگیزه بودند. بنده با برادران افغانستانی از قبل انقلاب ارتباطات نزدیکی داشتم و با روحیات و انگیزه‌های ایشان آشنا هستم، خیلی گرم، ثابت قدم و پرانگیزه هستند.

امام خامنه‌ای در ادامه با اشاره به حضور رزمندگان افغانستانی در دفاع از حریم اهل بیت اظهار داشتند: افغانستانی‌ها (فاطمیون) در میدانهای جهاد و دفاع آنطور که به من اطلاع دادند از دیگران استقامت بیشتری داشتند و‌ پایدارتر بودند. هر چه استقامت در راه خدا بیشتر باشد اجر و ثواب بیشتری دارد. خدا درجات شهدای ایشان را عالی کند.

در ادامه این دیدار امام خامنه‌ای ساعاتی را برای شنیدن سخنان خانواده شهدای فاطمیون اختصاص داده و در جریان مسائل آنها قرار گرفتند.

در پایان این دیدار نماز جماعت به امامت مقام معظم رهبری و‌ در جوار بارگاه منور رضوی برگزار گردید.

همچنین ببینید

مطالبات خانواده‌های شهدای منا در دیدار حجت‌الاسلام نواب و رشیدیان

جمعی از خانواده شهدای منا در جلسه‌ای با مسؤولان حج و زیارت پس از گذشته ۴ سال از فاجعه منا، دوباره مطالبات خود را با رئیس سازمان حج و زیارت در میان گذاشتند.

وهابیت یک شاعر افغانستانی را تهدید کرد

فضل‌الله قدسی از شاعران خارجی در دیدار شب گذشته با رهبر انقلاب بود که دو ماهی است بواسطه تهدید از سوی وهابیت به ایران نقل مکان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.