خانه / دسته‌بندی نشده / اسرائیل در مسیر فروپاشی

اسرائیل در مسیر فروپاشی

اسرائیل در سال های اخیر در منطقه بسیار کم جمعیت پاتاگونیا منطقه ای حاصلخیز بین آرژانتین و شیلی اقدام به خرید اراضی در سطح وسیع، نموده است.

برخی ازناظران سیاسی احتمال می دهند خرید گسترده زمین درپاتاگونیا توسط اسرائیل به دنبال پیش بینی آیت الله خامنه ای مبنی بر فروپاشی اسرائیل تا بیست و پنج سال دیگر باشد. این افراد معتقدند رژیم صهیونیستی با آینده نگری در صدد یافتن سرزمین جدیدی برای یهودیان در صورت تحقق پیش بینی رهبر انقلاب اسلامی است.
منابع آرژانتینی خرید گسترده زمین در پاتاگونیا توسط اسرائیل و با کمک سرویس های مخفی بریتانیا و عناصر طرفدار صهیونیسم را تائید کرده و اخیرا تعدادی از رسانه های آرژانتین از خرید اراضی پاتاگونیا توسط ‘جو لیو’ یک میلیاردر انگلیسی برای اسکان دهها هزار اسرائیلی ابراز تعجب و نگرانی کرده اند.
این میلیاردر انگلیسی، در مناطق حایل بین آرژانتین و شیلی، اراضی وسیعی را خریده و معروف است که املاک او چندین برابر بزرگتر از وسعت اسرائیل است. بیشترین اراضی خریداری شده درمنطقه Tierra del Fuego قرار داشته و خرید گسترده اراضی درمنطقه Lago Escondido نیز مد نظر میلیاردهای انگلیسی – یهودی می باشد.
دولت انگلیس ازقرن نوزدهم تاکنون اجرای طرح اسکان یهودیان اسرائیل را دنبال کرده ومعمولا سه منطقه در اوگاندا، آرژانتین و فلسطین را مد نظر داشته که نهایتا بااشغال فلسطین، سرزمین فعلی اسرائیل ایجاد شده است. در عین حال مقامات رژیم صهیونیستی خرید اراضی مناطق دورتر برای تاسیس یک سرزمین ثانوی را در برنامه داشته و در دو سال اخیر به خرید اراضی پاتاگونیا سرعت بخشیده اند.
‘طرح اندی نیا – Plan Andinia ‘ نام پروژه آماده سازی اسکان یهودیان در پاتاگونیا است و در اجرای این طرح، یهودیان برای فرار از وضعیت پیچیده خود درخاورمیانه، حرکت به سوی پاتاگونیا را آغاز کرده اند. رسانه هایی مانند پست اورشلیم نیز با نگارش مقاله و یادداشت، یهودیان را برای مهاجرت به پاتاگونیا آماده می سازند، یهودیان معمولا در مرحله اول به صورت توریست به این منطقه سفر می کنند و سپس خرید اراضی را پی می گیرند. نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در سفرهای خود به آرژانتین از پاتاگونیا بازدید کرده و هدف اصلی وی تشویق یهودیان صهیونیست برای حضور پررنگ و دراز مدت در این مکان است.
با مراجعه به سایت های اینترنتی می توان دریافت که اکثر گردشگران غیراسرائیلی که به پاتاگونیا سفر کرده اند در خاطرات خود نوشته اند که آنجا پر ازاتباع اسرائیل است.گردشگران اسرائیلی به پاتاگونیا ریخته و حتی زبان عبری را رایج کرده اند. یکی از این گردشگران درخاطرات خودمی نویسد:
‘من شب در کنیسه ای در پاتاگونیا خوابیدم. شام را با تعداد زیادی مسافر اسرائیلی خوردیم. فکر می کنم در مجموع 150 نفر بودند. یکی از آنها گفت برای دیدن پسرش که صاحب فروشگاه بزرگی است به اینجا آمده است.
عبری عملا زبان دوم در پاتاگونیا است، در هتل ها و مهمانسراها با زبان عبری صحبت می کنند. منوهای غذا به زبان اسپانیائی و عبری نوشته شده اند. من حتی دیدم که آگهی های خدمات حمل و نقل نیز به عبری بود. فکر می کنم اینجا نسخه جدیدی از فلسطین باشد چون اسرائیل کارهای زیادی برای نفوذ خود در جامعه آرژانتین و بخصوص در پاتاگونیا انجام داده است.’
اگرچه سابقه حضور یهودیان درآرژانتین به قرن شانزدهم و زمان اخراج یهودیان از اسپانیا باز می‌گردد، اما تا سال 1810میلادی جامعه یهودی منسجم در آرژانتین وجود نداشت. در قرن 19بسیاری از یهودیان اروپایی به آرژانتین مهاجرت کردند و آرژانتین دارای بیشترین جمعیت یهودی در آمریکای جنوبی است. ظهور دولت خوان پرون به سال 1946 در آرژانتین، زمان خوبی برای یهودیان این کشور بود.
پرون اولین رهبر آمریکای لاتین بود که دولت اسرائیل را به رسمیت شناخت و با این رژیم در سال 1949 روابط دیپلماتیک برقرار کرد و برای نخستین بار به یهودیان اجازه داد که مقام دولتی داشته باشند. بعد از سقوط دولت پرون در سال 1955، احساسات ضد یهودی شدت یافت و بومیان منطقه بخصوص سرخپوستان ‘ Mapuche ‘ در پاتاگونیا شدیدا به حضور یهودیان اعتراض کردند.
در زمان نخست‌وزیری مارگارت تاچر و بعد از جنگ انگلیس و آرژانتین در سال 1982برسر مالکیت جزایر فالکلند که به پیروزی انگلیس انجامید، پروژه پاتاگونیای یهودی رقم خورد و ارتش اسرائیل با حمایت انگلیس، سربازان خود را درپاتاگونیا مستقرکرد.هنوز هم بین هشت تا10هزار سرباز اسرائیلی سالانه به مدت دو هفته در این منطقه آموزش می بینند.گفته می شود که شیلی یک پایگاه زیردریایی در اختیار اسرائیل قرار داده و فردی به نام پل راکورر از سال 2003 تا 2006 که سابقه خدمت در کنسولگری اسرائیل در هوستون را داشته بطورمنظم به پاتاگونیا سفر کرده و ماموریت های دیپلماتیک انجام می دهد.
روزنامه محلی لاناسیون (La Nacion)
محسن پاک آیین

همچنین ببینید

آتش سوزی گسترده در سرزمین های ‌اشغالی کابوس بادبادک‌های آتش زا را زنده کرد

آتش‌سوزی گسترده در اراضی‌اشغالی فلسطین بار دیگر خطر بادبادک‌ها و بالون‌های آتش زا را برای …

جزئیات طرح « معامله قرن» لو رفت حماس خلع سلاح شود! اعراب از قدس بروند و…!

روزنامه نزدیک به نتانیاهو مدعی شده، به بندهایی از طرح موسوم به «معامله قرن» دست یافته که خلع سلاح حماس، اخراج عرب‌ها از قدس و تشکیل کشور فلسطین بدون ارتش و سلاح از جمله بندهای آن است. برخی معتقدند این خبر ممکن است با هدف تست زدن واکنش‌های مخالفان منتشر شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.