خانه / صراط عشق / متون / تفاوت جایگاه پیام مستضعفین و مستکبرین

تفاوت جایگاه پیام مستضعفین و مستکبرین

دیدار روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه هیأتی از سوی جنبش انصارالله یمن با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بلافاصله  در صدر اخبار رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت و اندیشکده‌های مختلف  به صورت تحلیلی بر روی مفاد این دیدار مهم متمرکز شدند . این دیدار تاریخی اما یک اتفاق بسیار جالب و قابل تامل نیز در بطن خود داشت،  نامه‌ای از سوی سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن، تقدیم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای شد و معظم‌له فی‌المجلس نامه را گشوده و آن را خواندند در حالی که می‌توانستند آن را کناری بگذارند و پس از پایان دیدار بگشایند و مطالعه کنند. این حرکت نمادین و در عین حال واقعی و صمیمانه، دو ماه پس از آن انجام شد که بلندپایه‌ترین مقام دولت ژاپن، پیامی را از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای رهبر معظم انقلاب اسلامی آورد که ایشان آن پیام را نپذیرفتند و با ذکر دلایل متعدد، فی‌المجلس، از پذیرش آن خودداری کردند، اقدامی که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داشت.

تفاوت رفتار ایشان در پذیرش دو پیام متفاوت ظرف دو ماه، از یک سو نشان از تفاوت جایگاه پیام مستضعفین و مستکبرین در نگاه رهبر عظیم‌الشان انقلاب بود و از سوی دیگر نشان از این واقعیت دارد که مسیر حرکت مردم منطقه تغییر کرده و در حال عبور از گردنه‌ای تاریخی است که در آن، جایگاه جنبش‌های مردمی و انقلابی، به‌مراتب تأثیرگذارتر از تصمیمات زورگویان جهان و دولت‌های دست نشانده آنان شده و برکات این ترتیبات جدید، بزودی نمایان خواهد شد.

همچنین ببینید

فتح قله‌های علم توسط دانشمندان ایرانی/ کسب رتبه نخست در شیمی تجزیه

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال 2018 به مقام نخست تولیدات علمی در رشته شیمی تجزیه در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.

پس از آمریکا FATF هم پیام انفعال صادر کرد

این اولین بار نیست که این کارگروه وابسته به آمریکا و اروپا از اقدامات ایران ابراز تاسف کرده و در عین حال به ایران اولتیماتوم و فرصت داده که خواسته های آنها در ایران اجرایی شود! اما چرا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.