خانه / صراط عشق / متون / تجمع دانشجویان بسیجی دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به حوادث کشمیر

تجمع دانشجویان بسیجی دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به حوادث کشمیر

دانشجویان بسیجی حاضر در بیست و چهارمین دوره «طرح ولایت» در مشهد، در اعتراض به‌ جنایت‌های رخ‌ داده علیه شیعیان کشمیر تجمع کردند.

دانشجویان سراسر کشور حاضر در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت که در مشهد در جریان است، در اعتراض به‌ جنایت‌های رخ داده علیه شیعیان کشمیر تجمع کردند. این دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «کشتار کشمیر را متوقف کنید»، «کشمیر در خون» نسبت به حوادث اخیر کشمیر اعتراض کردند. دانشجویان حاضر در طرح ولایت، با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از شیعیان کشمیر اعلام کردند.

در پایان بیانیه‌ای به این شرح توسط دانشجویان صادر و قرائت شد.

مدت‌هاست شاهد آن هستیم که امت مسلمان و به‌ویژه شیعیان به‌بهانه‌هایی مختلف مورد ظلم و ستم ظالمان و مستکبران واقع می‌شوند، از سوریه، عراق، افغانستان و فلسطین گرفته تا عربستان، یمن، نیجریه و میانمار.  و اما امروز در خفقان رسانه‌ای، کشمیر، قتلگاه شیعیان مظلوم شده است و این ملت مظلوم مسلمان، توسط لشکر یزیدیان به‌شهادت می‌رسند.   کشتاری که امروز به‌بهانه‌ جنگ دو کشور در حال رخ دادن است آیا غیراز ظلم و ستم بر مستضعفین است؟ آن هم در عصری که جهان، داعیه‌دار دفاع و حمایت از حقوق بشر و حقوق انسان‌ها است و در سایه سنگین سکوت سرد و مرگبار کشور‌های غربی و سازمان‌های مدعی دروغین حقوق بشری این جنایات رخ می‌دهد. بر امت بزرگ رسول‌الله و تمام مسلمانان جهان واجب است تا با تمام توان به‌ حمایت و دادخواهی از مظلوم در برابر ظالم بپردازند و در این مسیر از جان و مال و آبروی خود برای یاری مظلومان دریغ نکنند.

ما دانشجویان طرح ولایت با عنایات خاصه حضرت ثامن‌الحجج اینجا جمع شده‌ایم تا فریاد خود را علیه ظلم و استکبار به‌ گوش تمامی ‌انسان‌های آزاده جهان برسانیم و جنایات مستکبرین عالم، که امنیت و آزادی را از بشریت سلب کرده‌اند محکوم کنیم و از ملل اسلامی ‌می‌خواهیم که در برابر این جنایات بپاخیزند تا شاهد ریشه‌کن شدن ظلم در سراسر عالم باشیم و همچنین از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ‌ایران درخواست صریح داریم که طبق وظایف محوله ‌و بر طبق قانون اساسی مثل همیشه اقدامات لازم را انجام داده و شرح آن را به گوش ملت استکبارستیز و به‌خصوص دانشجویان انقلابی برساند.

همچنین ببینید

افتخار من هیات داری برای جذامیان است

جذامیان مشهد سال‌ها حسرت شرکت در هیات های عزاداری را داشتند، چون مردم از آن‌ها گریزان بودند،اما حالا به لطف ارباب و تلاش خیّر مشهدی، جذامیان، بالا نشین هیات «جان نثاران قمر بنی هاشم» هستند و محرم برای آنها؛ ماه تعبیر رویای سال های جوانی.

بیانیه مهم رهبر آزادی خواهان کشمیری پس از ۲۳ روز حبس خانگی و حکومت نظامی

بیانیه رهبر کنفرانس حریت (آزادی) کشمیر در خصوص اوضاع اسفبار این منطقه منتشر شد و گیلانی در پیام خود از مردم جهان تقاضای همکاری و همراهی با مردم کشمیر را کرد.

یک دیدگاه

 1. مهدی فاطمی

  مرحبا بر دانشجویان رشید و غیرتمند و شجاع که دفاع از مظلوم را همچون عبادت دانستند و به ایمان خویش عمل کردند!عمل صالح
  ننگ و خفت بر هند که زیر بار آمریکا رفته و دلشان دشمن بشریت را شاد کرد…
  وای بر دولت فشل ما که دیر از خواب بیدار شد! پس از پاکستان و ترکیه و مالزی و…
  در حالیکه ابزار کشور های غیر متعهدها و کنفرانس اسلامی و مجمع تقریب مذاهب و مجمع اهلبیت ع و… را دارد
  همچنین شکایت به سازمان ملل و شورای امنیت و…
  اما چرا دولت اسلامی ایران کاهلی میکند و…
  یادمان باشد هرکه با اسلام و حزب‌الله نباشد خداوند بد جوری ذلیل و درمانده اش میکند و دوستدارانش به صحنه می آورد
  خوب است به آیه 54 مایده نگاهی بیندازند شاید توبه کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.