خانه / صراط عشق / معجزات / معجزات/هفتاد سال بلا
 السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

معجزات/هفتاد سال بلا

 السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین

معجزات امیرالمؤمنین صلوات الله علیه

ابوحمزه ثمالی از عمرو بن حمق ، نقل می کند : هنگامی که امیرالمؤمنین علیه السلام  در مسجد کوفه ضربت خورد ، بر او وارد شدم و گفتم : نترس این فقط یک خراش است !فرمود : ( قسم به جانم از شما جدا می شوم و تا سال هفتاد بلا می آید ) .پرسیدم : آیا بعد از بلا ، نعمت نازل می شود .امام جواب نداد و از هوش رفت و ام کلثوم گریه می کرد . وقتی که به هوش آمد ، فرمود : ای ام کلثوم ! چرا مرا اذیت می کنی . آنچه را که من می بینم اگر تو ببینی گریه نمی کنی ملایکه در آسمان های هفتگانه پشت سر هم ایستاده اند و پیامبران نیز همان گونه و به من می گویند : یا علی بیا چیزی که در پیش رو داری بهتر از چیزی است که اکنون در آن به سر می بری .من گفتم : یا امیرالمؤمنین علیه السلام  ! فرمودی تا سال هفتاد بلا می آید ، آیا بعد از سال هفتاد ، فراوانی خواهد بود ؟فرمود : بلی بعد از بلا فراوانی است (يَمْحُوا اللّهُ ما يَشاءُ وَ يُثْبِتُ وَ عِنْدَهُ أُمُّ الْکِتابِ  .خداوند هر چه را بخواهد محو و هر چه را بخواهد اثبات می کند. و نزد اوست ام الکتاب .سوره رعد: آیه 39).

ابوحمزه می گوید : به امام باقر علیه السلام   گفتم : امیرالمؤمنین علیه السلام  فرموده بود که تا سال هفتاد مردم در بلا خواهند بود و مثل این که گفته بود بعد از سال هفتاد ، دوران نعمت و فراوانی خواهد رسید . ولی سال هفتاد و ما فراوانی ندیدیم .امام فرمود : خداوند متعال تا سال هفتاد بلا را تعیین کرده بود ولی وقتی که امام حسین علیه السلام شهید شد ، خشم خدا بر اهل زمین شدت گرفت و بلا را تا سال صد و چهل به تاخیر انداخته و زمانی برای آن تعیین نکرد . (يَمْحُوا اللّهُ ما يَشاءُ وَ يُثْبِتُ وَ عِنْدَهُ أُمُّ الْکِتابِ ) ابوحمزه می گوید : از امام صادق علیه السلام   نیز پرسیدم او نیز همین جواب را داد .

تفسیر عیاشی؛ 2/217، حدیث 68.

اللّهم صلّی علی محمّد وآل محمّد وعجّل فرجهم

همچنین ببینید

ولایت در سوره«مائده» – قسمت سوم

دل در گرو هر کسی داریم، تحت ولایت او هستیم...

کدام شاعران از امام حسین(ع) جایزه گرفتند؟

شاعران در تمام 1400سال بعد از قیام عاشورا، زبان گویای عزاداران در ماتم اشرف اولاد آدم(ع) بوده‌اند.تاریخ پر است از روایت‌های رشک‌برانگیز از شاعرانی که به پاس رونق بخشیدن به مجالس عزای حسینی، از سیدالشهدا(ع) جایزه گرفته‌اند و با همین «صله» های نورانی،عاقبت‌بخیر شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.