خانه / صراط عشق / معجزات / معجزات/خزانه دار معاویه درزمان رجعت

معجزات/خزانه دار معاویه درزمان رجعت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین

معجزات امام امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب صلوات الله علیه

کلام مولا علی حکم است وحتم.

امام جعفرصادق علیه السلام روایت می کند : شخصی به نام جبیر ، خزانه دار معاویه بود و مادر پیری داشت که در کوفه زندگی می کرد . روزی به معاویه گفت : مادر پیرم در کوفه است و دلم برای او تنگ شده ، اجازه بدهید بروم و او را ملاقات کنم و حق مادری را ادا نمایم .معاویه گفت : در کوفه چه کار می کنی ؟ چون در آنجا مرد ساحری است که به او ( علی بن ابی طالب ) می گویند و می ترسم تو را فریب دهد !

جبیر گفت : من با علی چه کار دارم ، می روم و مادرم را زیارت می کنم و برمی گردم . معاویه اجازه داد . جبیر آمد تا به عین التمر ( شهری نزدیک انبار، در غرب کوفه است. )رسید و مقدار پولی که همراه آورده بود در آنجا دفن کرد . ماموران امیرالمؤمنین علیه السلام  او را گرفتند و پیش آن حضرت آوردند .

وقتی که چشم امیرالمؤمنین علیه السلام به او افتاد، فرمود : ای جبیر ! تو گنجی از گنج های خدا هستی، معاویه به تو گفته است که من ساحر هستم ؟جبیر گفت : به خدا سوگند ! همین طور است .امام فرمود : پیش تو مقداری پول بود که قسمتی از آن را در عین التمر ، مخفی کردی . جبیر گفت ( درست می فرمایید یا امیرالمؤمنین علیه السلام) .

امیرالمؤمنین علیه السلام  رو کرد به امام حسن و فرمود : یا حسن ! او را به خانه خود ببر و به او نیکی کن . فردای آن روز ، امیرالمؤمنین علیه السلام  او را صدا کرد و فرمود : در زمان رجعت او از طرف کوه اهواز با چهار هزار سواره مسلح می آید و کنار قائم اهل بیت علیهم السلام می جنگند.

بحارالانوار: 41 /296، حدیث 20.

اللّهم صلّی علی محمّد وآل محمّد وعجّل فرجهم

همچنین ببینید

خطبه غدیرخم«بخش ششم »

مَعاشِرَالنّاسِ، إِنَّهُ ما مِنْ قَرْیَةٍ إِلاّ وَالله مُهْلِکُها بِتَکْذیبِها قَبْلَ یَوْمِ الْقِیامَةِ وَ مُمَلِّکُهَا الْإِمامَ الْمَهْدِی وَالله مُصَدِّقٌ وَعْدَهُ.

معجزات/ علت خراب شدن مسجد

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین معجزات امام امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب صلوات …

یک دیدگاه

  1. ممنون از این مطالب بسیار مفید و امید آفرین در بخش معجزات
    انشاءالله طوری با تقوا در این آشفته بازار دنیا زندگی کنین
    که اهلبیت علیهم السلام ما را هم بخدمت خود بگیرند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.