خانه / صراط عشق / هنر / عکس و گرافیک دیگران / بانی مدرسه‌های دخترانه در تهران را بشناسید

بانی مدرسه‌های دخترانه در تهران را بشناسید

‍ آنچه او در خشت خام می دید، دیگران در آینه نمی دیدند ….

وقتی طرح انگلیسی کشف حجاب رضاخانی اجرا شد، تازه برخی از خواب غفلت بیدار شدند و یاد هشدارهایش افتادند!

عناصر غربزده وابسته، مرجع شهید علامه شیخ فضل الله نوری رضوان الله را متهم می کردند و اکنون هم همان اراجیف را نشخوار می کنند که مخالف پیشرفت زنان و مدارس دخترانه بود! در صورتیکه ایشان قصد اصلی دشمن اجنبی و در رأسش انگلیس خبیث را به درستی تشخیص داده بود “نهادینه شدن فساد و فحشاء در مملکت شیعه با برداشتن حجاب از سر زنان و دختران و با استفاده از مدارس و محافل غربی” او در راه مبارزه با این توطئه، فقط انتقاد نمی کرد، مرد عمل در مسیر خیر و صلاح بود از اینرو از بانیان تأسیس اولیه مدارس جدید دخترانه در تهران شد؛ البته نه از نوع غربی بلکه از نوع اسلامی/ (دکتر یعقوب توکلی مورخ، به نقل از کتاب”دین و گفتمان اصلاح فرهنگی در دوره قاجار” اثر مونیکا رینگر)

و نهایتا” پرورش یافته مکتب مرجع شهید علامه شیخ فضل الله نوری رضوان الله، یعنی شاگرد ایشان آیت الله حاج آقا حسین طباطبایی قمی(ره)، بود که رهبری قیام خونین علیه کشف حجاب رضاخانی را در مسجد گوهر شاد حرم مطهر رضوی، در ۲۱ تیر ۱۳۱۴ شمسی عهده دار شد.

همچنین ببینید

جاسوسان پنهان|۴/ بازی‌های بهائیت به نام حقوق‌بشر

بهائیان تا زمانی که اقدامی درباره آشکارسازی مسلک خود نداشته باشند و دست به تبلیغ نزنند، هم‌چون سایر افراد از حق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها برخوردار هستند.

مشق‌ جهادی دانش‌‌آموزان در مناطق سیل‌زده/ همشاگردی‌ها تنها نیستید

احساس غرور می‌کند و وجودش غرق لذت است؛ از فکر اینکه می‌تواند در شادی حضور دانش‌‌آموزان در مدرسه سهیم باشد، خستگی‌اش در می‌رود و لبخند بر لبانش می‌نشیند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.