خانه / صراط عشق / معجزات رسول الله و اهل بیت عصمت وطهارت صلوات الله علیهم اجمعین / معجزه/ بَقِيَّتُ اللّهِ خَيْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنينَ
السَّلامُ عَلَیْکَ یَا بَقِیَّةَ اللَّهِ فِی أَرْضِهِ

معجزه/ بَقِيَّتُ اللّهِ خَيْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنينَ

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعالَمينَ

مولانا المهدی عجل الله تعالی فرجه

احمد بن اسحق سعد الاشتری روایت می کند که روزی به خدمت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام رفتم ومی خواستم که از آن حضرت معلوم نمایم که حجت خدا در روی زمین وبعد از شما که خواهد بود؟ پیش از آنکه سوال نمایم، حضرت فرمود: یا احمد بن اسحاق حق تعالی هرگز روی زمین را یک لحظه از حجت خالی نمی گذارد تا روز قیامت ناچار است از حجتی که به سبب او برکات وخیرات بر اهل زمین نازل شود وبلاها وآفت ها به سبب او رفع شود . عرض کردم یا بن رسول الله بعد از شما خلیفه کیست؟ حضرت بعد از استماع این سخن برخاسته به خانه رفت وپسری در سن سه سالگی چون ماه شب چهارده در بغل گرفته بیرون آورد وفرمود: یا احمد چون نزد ما عزیز ومحترم بودی این پسر را به تو نمودم این هم نام محمد صلی الله علیه وآله وسلم است و تمام روی زمین را پر از عدل وداد کند چنانکه پر از ظلم وجور شده باشد . عرض کردم علامت امامت او چه باشد که دلم بدان آرام گیرد؟ پس از آن پسر را دیدم به سخن درآمد وبه زبان عربی فصیح فرمود: أنَا بَقیه اللَّهِ فی‏ الأرضِ أَنا الْمُنْتَقِمُ وَ أَنا الْمَهدی‏ وَ أَنا الْقائِمُ بِإذنِ اللَّهِ وَ أَنا الْخاتَمُ وَ اَنا الَّذی‏ أمَلاءُ الْأرض قِسْطاً وَ عَدلًا بَعدَ ما مُلِئَتْ ظُلماً وَ جَوراً. یعنی منم بقیه ائمه معصومین علیهم السلام در روی زمین ومنم انتقام کشنده از اعداء دین و منم مهدی که هدایت خلق خواهم کرد منم قائم و برپاکننده حق باذن الله، و منم خاتم اوصیاء، منم آن کسی که زمین را پر از قسط و عدل گردانم وقتی که پر از ظلم وجور خلق شده باشد.

تحفة المجالس من‌ معجزات‌ ائمه‌ الاطهار عليهم السلام

 

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم

همچنین ببینید

معجزه/ دفاع خاتم الاوصیاء عجل الله تعالی فرجه ازشیعیان

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعالَمينَ مولانا المهدی عجل الله تعالی فرجه ابو …

مهدی کیست؟ مهدویت چیست؟ ظهور چگونه است؟

خداوندِ خالقِ آسمانها و زمین و موجوداتِ بین آنها، در آستانۀ ظهور، کم کم قوانین بالا را در پایین ظاهر می کند! وقتی هم قوانین برزخ در زمین مادی، سیطره یابد، ظهور واقع میشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.