خانه / صراط عشق / متون / گزارش تکان‌دهنده نماینده کنگره آمریکا از بلایی که در زندان‌های آمریکا بر سر پناهجویان می‌آورند

گزارش تکان‌دهنده نماینده کنگره آمریکا از بلایی که در زندان‌های آمریکا بر سر پناهجویان می‌آورند

نماینده کنگره آمریکا می‌گوید حین بازدید از محل نگهداری پناهجویان بازداشتی با تصاویر هولناکی مواجه شده طوری که حتی یک لحظه، خود او نیز در خطر آزار جنسی قرار گرفته است.

این روزها تمامی گزارش‌ها از وضعیت پناهجویان در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا تکان دهنده‌اند. طی 2 ماه گذشته 6 کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا جان داده‌اند و به نوشته نشریه «هیل» مامورین بازداشتگاه‌ها مثل حیوان با پناهجویان برخورد می‌کنند. هفته گذشته جسد یک پناهجو به همراه دختر 23 ماهه‌اش از یک رودخانه مرزی در مرز مکزیک در حالی که دست در گردن یکدیگر انداخته بودند بیرون کشیده شد. خبرها از مرگ 7 پناهجوی دیگر در این نوار مرزی طی روزهای گذشته حکایت دارد. گزارش‌های تکان‌دهنده دیگری از سوءاستفاده جنسی از هزاران کودک پناهجو در این بازداشتگاه‌ها منتشر شده که پیش از این به آنها پرداخته‌ایم.

روزنامه انگلیسی گاردین اما در گزارشی جدید، مشاهدات «الکساندریا اوکاسیو کورتز» جوانترین نماینده کنگره آمریکا را از یکی از مراکز بازداشت مهاجران در «تگزاس» به تصویر کشیده که وی اوضاع پناهجویان را «هولناک» توصیف کرده است. «کورتز» همچنین تهدیدات جنسی که کارکنان گمرک و محافظت مرزی آمریکا علیه وی مطرح کرده بودند را به شدت محکوم کرده است.

این نماینده جوان کنگره بعد از دیدار از اردوگاه بازداشت مهاجران در یک پیام توییتری درخصوص اوضاع پناهجویان در این اردوگاه نوشته: «اوضاع بسیار هولناک است. کارکنان بخش گمرک و محافظت مرزی، زنان پناهجو را وادار می‌کنند تا از آب توالت برای آشامیدن استفاده کنند.طبق گفته وی، کارکنان اداره گمرک و محافظت مرزی، زنان را در سلول‌هایی بدون آب نگه می‌دارند و به آنها می‌گویند باید از آب توالت برای آشامیدن استفاده کنند. اوکاسیو کارتز تصریح کرده، فقط زنان و کودکان نبودند بلکه همه از آب توالت برای آشامیدن استفاده می‌کردند و مأموران گمرک آمریکا مقابل اعضای کنگره به آنها می‌خندیدند. وی ادامه داد: «من این موضوع را با ارشد آنها مطرح کردم و آنها گفتند که کارکنانشان تحت استرس و فشار گاهی اوقات چنین رفتارهایی می‌کنند و مسئولیت این امر را نپذیرفتند».این نماینده کنگره آمریکا تأکید کرد که زمانی که به زور وارد یکی از سلول‌ها شد تا با زنان گفت‌وگو کند، یکی از آنها تأکید کرد که رفتار کارکنان گمرگ با آنها همچون یک «جنگ روانی» است و این کارکنان بی‌موقع آنها را بدون دلیل از خواب بیدار می‌کنند و با القاب نامناسب آنها را خطاب قرار می‌دهند و…

در روزهای اخیر، تعدادی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا به طور پی‌در‌پی از اردوگاه‌های بازداشت مهاجران در مرز آمریکا بازدید کرده‌اند و دولت ترامپ مجبور شده است به برخی گزارشات درباره سوء رفتار با پناهجویان واکنش نشان دهد. ترامپ در نهایت مدعی شده چنین گزارشاتی

«بی اساس» است!

همچنین ببینید

بحرانی به نام «ترامپ دوستی» در میان اونجلیست‌های آمریکا

یک پایگاه تحلیلی گزارش کرد که مسیحیان اونجلیست‌های آمریکا برخلاف اعتقاداتشان، تا حد زیادی از »دونالد ترامپ» که کارنامه اعتقادی و اخلاقی درخشانی ندارد، حمایت می‌کنند و ائتلافشان با این رئیس‌جمهور به بحران تبدیل شده است.

بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر!

پس از خروج خفت‌بار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان در سال 2000 و سیلی سختی که 13 سال پیش در جنگ 33 روزه از حزب‌الله خوردند، دومینوی شکست آن‌ها در 6 جنگی که پس‌ازآن به راه انداختند آغاز شد و این‌چنین بود که پیروزی اشغالگران قدس شریف، به تاریخ پیوست و هیچ‌گاه روی غلبه بر مقاومت را ندیدند.

یک دیدگاه

 1. کاش اصلاح طلبان و حامیان حقوق بشر هم مثل آمریکاییها این اخبار را پی میگرفتند تا شکر خدا کنند که ایران ما با فداکار جوانانش چه نعمت بزرگی است
  و بقول امام ره بجای اینکه مدام بگویند انقلاب برای ما چه کرده
  بگویند و بگوییم: ما برای انقلاب چه کرده و میکنیم
  بزودی همه ما در قبر و قیامت باید پاسخگوی اعمالمان باشیم
  تا دیرتر نشده به جبران مافات و غفلت هایمان بپردازیم
  خدا بزرگ و مهربان است دست مان را میگیرد و تنهایمان نمیگذاریم. ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.