خانه / صراط عشق / هنر / نقاشی / نماز اول وقت

نماز اول وقت

معلم گفته بود امتحان دارید، صدای اذان از مسجد بلند شد احمد آهسته حرکت کرد و رفت به سمت نمازخانه. دنبالش رفتم و گفتم: احمد برگرد این آقامعلم خیلی به نظم حساسه، اگه دیر بیای ازت امتحان نمیگیره و… میدانستم نماز احمد طولانی است، احمد مقید بود که ذکر تسبیحات را هم بادقت ادا کند. هرچه میگفتم بی فایده بود.

احمدبه نمازخانه رفت و مشغول نمازشد. همان موقع همه را به صف کردند وارد کلاس شدیم ناظم گفت:ساکت باشید تامعلم سوالها رو بیاره.بیست دقیقه همینطور توی کلاس نشسته بودیم.نه از معلم خبری بود و نه از ناظم و نه از احمد که یکدفعه درب کلاس بازشد معلم بابرگه های امتحانی وارد شد. همه بلند شدند با عصبانیت گفت از دست این دستگاه تکثیر کلی وقت ما را تلف کرد تااین برگه ها آماده بشه . هنوز حرف معلم تمام نشده بود که درب کلاس به صدا درآمد، دربازشد و احمد در چهارچوب در، نمایان شد.معلم ما اخلاقی داشت که کسی رو بعداز خودش توی کلاس راه نمیداد، آقامعلم درحالی که حواسش به کلاس بود گفت نیری برو بشین سرجات! احمد سرجایش نشست و مسغول پاسخ به سوالات امتحان شد.
فرق من بااو در این بود که احمد نماز اول وقت را خوانده بود و من خیلی روی این کار احمدفکرکردم. این اتفاق چیزی نبود جز نتیجه ی عمل خالصانه ی احمد.

خاطره ای از شهید احمد نیری

همچنین ببینید

روایت بادامچیان از اعترافات یک اعدامی و علت شهید خواندن آیت‌الله ربانی املشی

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤلفه اسلامی درباره شهادت «آیت‌الله ربانی املشی» می‌گوید: سند اصلی شهادت آیت‌الله ربانی اعتراف و نوشته کتبی سیدمهدی هاشمی است که پیش از اعدام اعتراف کرده است.

دیدار با «هیام عَطوی»، شاگرد شهید «چمران» در «جبل عامل»

چمران، خاطره نیست. وقتی می‌گوییم خاطره، یعنی گذشته و رفته است در تاریخ، یعنی متعلق به زمان قدیم است. اما چمران همیشه نو است، آثار کارهایش هر روز پربرکت‌تر می‌شود، افکارش همیشه به‌روز است و ما هنوز از او یاد می‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.