خانه / صراط عشق / متون / تازه‌ترین تابلو نقاشی عبدالحمید قدیریان رونمایی می‌شود

تازه‌ترین تابلو نقاشی عبدالحمید قدیریان رونمایی می‌شود

تازه‌ترین اثر عبدالحمید قدیریان با عنوان «شب قدر» در نگاه‌خانه حوزه هنری رونمایی می‌شود.

تابلو نقاشی «شب قدر» اثر عبدالحمید قدیریان در نگاه خانه مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری رونمایی می‌شود.

این رویداد هنری، سه شنبه 7 خردادماه ساعت 14 در نگاه‌خانه حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ برگزار می‌شود.

عبدالحمید قدیریان متولد 1339 در تهران است. او به دلیل علاقه‌اش به نقاشی در سال 1357 وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. از سال 1360 به عنوان نقاش فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد و پس از آن در سال 1365 فعالیت سینمایی خود را در کسوت گریمور با فیلم گذرگاه شروع کرد. وی در سال 1366 با فیلم هراس در عرصه طراحی صحنه و لباس نیز مشغول به کار شد و در طول فعالیت هنری خود موفق به اخذ جوایز متعددی از جشنواره های مختلف شد که از جمله آنها می‌توان به سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار طراحی دکور و لباس فیلم مریم مقدس (س) در نوزدهمین جشنواره فیلم فجر، تندیس حافظ جشن سینمایی دنیای تصویر برای طراحی دکور و لباس فیلم ارتفاع پست،  تندیس و دیپلم افتخار برای طراحی لباس فیلم مریم مقدس (س) در چهارمین جشنواره سیما و… اشاره کرد.

این هنرمند نقاش تاکنون دو تابلو نقاشی در وصف شهید محسن حججی خلق کرده است که هر دو تابلو پیش از این در نگاه‌خانه مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری رونمایی شده است.

همچنین ببینید

شعر/ خبر آمدن ماه تمام

امشب از لطف تو الروح، سلامم تا صبح مادر و فاطمه،زهراست کلامم تا صبح قدر …

تابلوی «شب قدر»، نقاشی است یا اثری پژوهشی؟

عبدالحمید قدیریان، خالق تابلوی «شب قدر»،‌ نقاشی خود را یک اثر پژوهشی دانست و گفت: در مباحث تصاویر دینی و معارفی، بسیار ضعیف هستیم. باید در این مسیر گام برداریم تا یک تصویر شاخص برای افزایش سرعت رشد معرفتی جامعه خود به نمایش بگذاریم.

یک دیدگاه

  1. احسنت. مشتاق رؤیتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.