خانه / صراط عشق / شورای نویسندگان / باج گیری نوین نظام سلطه

باج گیری نوین نظام سلطه

دیروز پس از به آتش کشیدن دو تانکر نفتی که در بندر فجیره در سواحل امارات متحده عربی تحت عملیات خرابکارانه قرار گرفتند، رییس جمهور آمریکا علناً اعلام کرد: عربستان باید برای امنیتش دلار بیشتری دهد!
کسی مخالف این نیست که ترامپ به نمایندگی از نظام آمریکا، همواره، همچون دزد سرگردنه عمل می کند!
اما تعجب آور بود که چرا رییس جمهور یانکی ها، این باج خواهی را برخلافِ دفعات قبل، علنی در جهان مطرحه کرده!
مگر در دفعات قبل که صورت خرج می داد و عربها هم پرداخت می کردند، مشکلی پیش آمده؟!
هنوز مردم جهان فراموش نکرده اند، صحنه ای را که نشان می داد سلمان در آمریک کنار ترامپ نشسته و رییس جمهور آمریکا عکس های جنگ افزارهای آدم کشی و ویرانی را نشانش می داد و هزینه هریک را هم می گفت و سلمان لبخند می زد!
خوب باز می شد همین روال طی شود و این باج گیری علنی قرون وسطاییِ شرم آور در قرن 21 رخ نمی داد!
گویا ماجرا از آنجا شروع شده که در پی چاپیدن های مکرر، گاوِ شیر دهِ عربستان، به ستوه آمده، و با توجه به کسری بودجۀ بسیار کشورش، همچنین اعتراض هایِ همگان در عربستان، اعم از مخالفان و موافقانش، به مامور باج گیری گفته: فعلا توان برآوردن خواسته های کدخدا را ندارد!
وقتی ترامپ می بیند کاسه گدایی اش تهی مانده، با به آتش کشیدن کشتی ها در امارات، سوت خطر را برای عربستان و امیران بزدلِ خلیج فارس به صدا در می آورد!
میگویند پس از آتش سوزی بر فراز کشتی ها پرواز می کنند و چیزی یافت نمی شود! چون اگر قایق هایی را می دیدند فوری در بوق و کرنا می کردند!
ماجرا بسیار واضح است: عوامل و مزدوران داخلی آمریکا با اجازه ارباب، چند کشتی را به آتش کشیدند تا درس عبرتی باشد برای نوکران منطقه، که باید همیشه زود حرف گوش کنند!…
اینست عاقبت تکیه به نظام استکباری آمریکا و دوستی با آدم کش های نوین جهانی!
باید دید این بار شیطان بزرگ چه نقشه شومی کشیده، ولی می دانیم حزب شیطان، باز هرچه تلاش کند، خدای قادر و حکیم، همان را علیه آنان و بسود مجاهدان فی سبیل الله رقم خواهد زد تا سیلی مجددی باشد بر صورت کریه و بزک کرده طاغوت زمان انشاء الله

انوشه گیلانی نژاد
23/2/98

همچنین ببینید

بصیرت و کلام نورانی امام(ره)

از جمله کلام‌های نورانی امام(ره) این بود که ایشان «آمریکا را شیطان بزرگ خواندند». اخیراً روباه پیر و دولت مکار و پلید انگلیس، با پشتیبانی شیطان بزرگ، آمریکای جنایت‌کار، دست به اقدامی زد که این آیه قرآن بسیار زیبا ماهیت ایشان را نشان می‌دهد. برای توضیح بیشتر خوب است به آیه نگاهی داشته باشیم. می‌توان فراز به فراز این آیه را مصداقِ این زمانی گذاشت و نتایج جالبی به دست آورد.

نقشه فرابرجامی دموکرات‌ها بدتر از بازی ساده ترامپ بود

در حالی‌که بزک‌کنندگان دموکرات‌ها در ایران مدعی‌اند با رفتن ترامپ و آمدن دموکرات‌ها، آمریکا به برجام برمی‌گردد، نامزد موکرات‌ها قائل به تحمیل محدودیت‌های فرا هسته‌ای جدید به ایران است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.