خانه / صراط عشق / متون / اروپا با چه زبانی بگوید نه می‌تواند و نه می‌خواهد؟

اروپا با چه زبانی بگوید نه می‌تواند و نه می‌خواهد؟

دولت پاسخی را که اروپا باید 60 روز دیگر می‌داد، گرفت. آنها می‌گویند هیچ اقدام جدیدی نخواهیم کرد. بنابراین در همین حال باید قدم بعدی را محکم‌تر و زودتر برداشت.

اتحادیه اروپا پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای هرگونه «اولتیماتوم» از سوی ایران درباره برجام را رد کرد. اتحادیه اروپا در واکنش به مهلت 60 روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اروپا و همچنین توقف برخی اقدامات ذیل برجام، اعلام کرد که هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرد. همچنین هر یک از کشورهای اروپایی عضو برجام نیز به صراحت اعلام کردند که هیچ تغییر رویکردی درباره عمل به تعهدات خود نخواهند داشت.

با این وصف دیگر ضرب‌الاجل شصت‌روزه به کشورهای اروپایی عضو برجام معنای خود را از دست داده و قطعا اروپا قدمی در راستای بهبود عمل به تعهداتش برنخواهد داشت. این به معنای آن است که دولت از هم‌اکنون باید گام‌های بعدی در کاهش تعهدات خود به سوی خروج از برجام را «زودتر» و «محکم‌تر» از قبل بردارد. تجربه وقت‌کشی‌های قبلی نشان می‌دهد که از دست رفتن زمان تنها به‌نفع طرف مقابل به‌ضرر ما خواهد بود.

همچنین ببینید

مواضع اروپا وعده سرخرمن است/نه مذاکره می کنیم و نه جنگی پیش خواهد آمد

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: نباید خیال پردازی درباره آمریکا را در مورد اروپایی ها تکرار کنیم؛ زیرا آنها هرگز بخاطر ما مقابل آمریکا نخواهند ایستاد و مواضع شان تنها در حد حرف است؛ بنابراین نه مذاکره می کنیم و نه جنگی پیش خواهد آمد؛ چراکه ما بسیار قوی تر از گذشته هستیم و آمریکا بسیار ضعیف تر از گذشته است.

لاریجانی: اروپا در ۱۰ روز گذشته هیچ اقدامی درباره تعهداتش در برجام انجام نداده‌ است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گذشت ۱۰ روز از فرصت دو ماهه ایران به اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجامی‌شان هنوز هیچ اقدام عملی از سوی آنان در این باره مشاهده نشده است.

یک دیدگاه

 1. از قدیم گفته اند کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده را نمی توان بیدار کرد!
  دوستان اصلاح طلب پس از ماجراهای کوی دانشگاه سال 78 باید از خواب در می آمدند و دوست و دشمن را می شناختند ولی بعللی که به مرور مشخص شد بیدار که نشدند بلکه متکبرانه افراد بیدار را به توهین و شماتت و… بستند و کم کم با دشمن همسو شدند و دیدیم که وزارت خارجه اسراییل هر چه را بر سایتش می گذارد اعم از شعار و تحلیل این غرب زده های ترسو و منفعل دنیا طلب ، انجام میدهند…!!
  اول فکر میکردیم این ماجرا اتفاقی است ولی به تدریج دیدیم که نه اصرار دارند با دوستان با خشونت رفتار کنند و با دشمنان با مهربانی و فرو دستی همگام شوند ولی خدا گفته:
  وَلِلَّهِ ٱلْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِۦ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَلَـٰكِنَّ ٱلْمُنَـٰفِقِينَ لَا يَعْلَمُونَ
  دیگر دل از این جماعت کندم و نه به این دروغ گویان رای می دهم و نه از اینها دفاع میکنم
  آدم از یک سوراخ دو بار اگر گزیده شد فقط خودش را باید شماتت کند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.