خانه / صراط عشق / متون / تصویر کودک پناهجویی که ترامپ اشکش را درآورد عکس سال مطبوعات شد

تصویر کودک پناهجویی که ترامپ اشکش را درآورد عکس سال مطبوعات شد

عکس تاثیرگذار از یک کودک مهاجر گریان هنگام اجرای سیاست‌ ضدمهاجرتی ترامپ در مرز آمریکا بهترین عکس مطبوعاتی سال ۲۰۱۸ شده است. این عکس برای «ترامپ» گران تمام شد.

عکس کودکی گریان که سیاست‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به خوبی نشان می‌دهد، به وسیله سازمان «ورلد پرس فوتو» (بنیاد جهانی عکس‌های مطبوعاتی واقع در هلند) به عنوان بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. در این تصویر «یانلا سانچز»، دختر ۲ ساله هندوراسی در حالی که یک مأمور حفاظت مرزی نزدیک مرز تگزاس در حال بازرسی مادرش است، گریه می‌کند.

این عکس به وسیله «جان مور» عکاس مؤسسه تصویری «گتی ایمیجز» گرفته شده است. وی در واکنش به برنده شدن این تصویر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده: «من فکر می‌کنم این عکس مردم زیادی را تحت تأثیر قرار داد؛ زیرا داستان بزرگتری را در دل خود جای داده است، زمانی که چهره یانلا را می‌بینید، واقعا ترس از سفر درازی که باید در تاریکی شب بگذراند و از مرز بگذرد را می‌بینید.» مقامات آمریکا پس از سروصدا کردن این عکس تاثیرگذار مدعی شدند این کودک از جمله هزاران کودکی است که در نتیجه سیاست ضدمهاجرتی «تحمل صفر» ترامپ از خانواده‌اش جدا شده بود، نبود. اما این تصویر در بحبوحه آن زمان به سرعت در رسانه‌های اجتماعی دست به دست شد و مورد توجه قرار گرفت و مجله «تایم» هم آن را با تصویری از ترامپ برروی جلد خود منتشر کرد. در پی گسترش انتقاد‌ها از اقدام غیر انسانی ضدمهاجرتی ترامپ در جدا کردن کودکان مهاجر از والدین خود و برگزاری اعتراضات در سراسر آمریکا، او مجبور شد با امضای طرحی به طور موقت به این سیاست پایان دهد. تز ترامپ درباره این سیاست این بود که، پدر و مادرها اگر بدانند با مهاجرت به آمریکا کودکانشان را از دست می‌دهند، اصلا به فکر مهاجرت نمی‌افتند!

همچنین ببینید

سناتور آمریکایی: واشنگتن در برابر ایران در موضع ضعف قرار دارد

یک سناتور آمریکایی در مصاحبه‌ای با انتقاد از ترامپ گفت که دولت کنونی آمریکا هیچگونه راهبردی در قبال ایران نداشته و در موضع ضعیفتری در برابر تهران قرار گرفته است.

پس لرزه های شکار پهپاد جاسوسی آمریکا

پس لرزه های شکار پهپاد جاسوسی آمریکا طراح: محمدعلی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.