خانه / صراط عشق / متون / مردم الجزایر: به جای دخالت در امور کشور ما به مشکل جلیقه‌زردها رسیدگی کن

مردم الجزایر: به جای دخالت در امور کشور ما به مشکل جلیقه‌زردها رسیدگی کن

به دنبال استقبال فرانسه از تصمیم رئیس‌جمهور الجزایر برای انصراف از شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری، مردم این کشور از رئیس‌جمهور فرانسه خواستند، به جای دخالت در امور الجزایر، مشکلاتش را با جلیقه‌زردها حل کند.

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه اخیراً در نشست خبری گفته بود، از تصمیم عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر برای انصراف از کاندیداتوری برای پنجمین دور ریاست‌جمهوری استقبال می‌کند. وی طی سفرش به جیبوتی با بیان اینکه این تصمیم فصل جدیدی را در تاریخ الجزایر رقم می‌زند، خواستار «دوره انتقالی معقول» شده بود. این مواضع در حالی از ایشان صادر شده که کشور فرانسه 18 هفته است که با یکی از پیچیده‌ترین بحران‌های اجتماعی با عنوان «جلیقه زردها» دست به‌گریبان است.در واکنش به این موضع‌گیری، نمایندگان فرانسه با تابعیت الجزایر در شهرداری‌ها و شوراهای منطقه‌ای فرانسه این موضع ماکرون را محکوم کردند. آنها اعلام کردند، اکثر مردم الجزایر این اقدام فرانسه را بدون مراعات فضای قانونی الجزایر، حمایت از قدرت در برابر قانون و مردم این کشور می‌دانند.

همچنین فعالان «الجزایری» در شبکه‌های مجازی با درج شماره تلفن کاخ الیزه خواستار تماس با این کاخ و اعلام مخالفت با دخالت پاریس در امور الجزایر شدند. فعالان طی اظهاراتی از رئیس‌جمهور فرانسه خواسته‌اند به جای توجه به امور الجزایر، مشکلاتش را با جلیقه زردها حل کند.

همچنین ببینید

اجلاس گروه 20 بی‌نتیجه اما پرحاشیه

چهاردهمین نشست سران گروه 20 جمعه و شنبه (7 و 8 تیر 1398) در شهر «اوساکا» ژاپن بدون هیچ دستاورد ملموس اما با حاشیه‌هایی پررنگ که به شدت بر نشست‌های اصلی سایه افکند بود برگزار شد.

فرانسوی‌ها سی‌وسومین شنبه اعتراض را آغاز کردند

مردم فرانسه در سی‌وسومین شنبه متوالی در تظاهرات ضد دولتی حاضر شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.