خانه / صراط عشق / متون / خبرگزاری حامی دولت و سایت های خبری حامی دولت، مرزهای شیادی را جا به جا کردند

خبرگزاری حامی دولت و سایت های خبری حامی دولت، مرزهای شیادی را جا به جا کردند

از یک ساعت سخنرانی، یک بخش تقطیع و تحریف شده به عنوان تیتر برجسته می شود؛ در شرایطی که قیمت گوشت با بی تدبیری دولت مورد حمایتشان، نجومی شده است، چنین تیتری چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

اما اصل کلام آیت الله مصباح یزدی در جمع مسئولان انجمن‌های هنری بسیج هنرمندان:
بسیاری از مسلمانان و انقلابیون، مقوله هنر را توأم با بار منفی می دانند. هنر بدون گناه امکان ندارد؛ در حالی که چنین نیست؛ باید تعریف هنر و تعریف گناه را کنار هم گذاشت؛ بله؛ گاهی با هم تلاقی پیدا می کنند. اما همیشه چنین نیست. به عنوان نمونه گوشت گوسفند خوب است یا بد؟ طبیعی است که همه می‌گویند خوب است؛ در روایات هم سفارش شده است. حال اگر گوسفند ذبح شرعی نشد، باز هم خوب است؟ اگر کسی گوسفندی دزدید، آیا گوشت آن هم خوردنش مستحب است؟ گوسفند همان گوسفند است، خوردن گوشتش هم مستحب است، اما این گوسفند، خوردنش حرام است؛ چون عنوان دیگری بر روی آن آمد؛ عدم تزکیه و غصب سبب شده که خوردن آن حرام باشد.

همچنین ببینید

ایجاد شغل جدید: «گوشت خَری»

چند روز پیش که برای خرید گوشت تنظیم بازار به یکی از فروشگاههای شهروند رفته …

آیت الله مصباح یزدی پاسخ می دهد/ چرا بايد حادثه عاشورا گرامى داشته شود؟

«جنگ است دیگر؛ وسط معرکه جنگ که حلوا خیرات نمی کنند، تا می توانند می تازند. بناهم نیست به جنگ نظامی تمام شده در دهه شصت و شکست فجیعانه شان اکتفا کنند، گاهی بمب افکن های سیاسی و رسانه ای شان را فعال می کنند، گاهی به عرصه اقتصادی طمع می ورزند و گاهی هم وسط میدان علیه فرهنگ و اعتقادات می تازند. این ها مهم نیست، مهم حرکت جهان تشیع است که دشمن را به لرزه انداخته است و این عاشورای معظم هم مصداق اعظم آن است. می ترسند و می لرزند که پس از گذشت 13 قرن نه تنها آتش عشق اباعبدالله علیه السلام و معارف قیامش خاموش نشده است بلکه هر روز شعله ور تر و پهناور تر می شود».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.