خانه / صراط عشق / متون / بمباران وحشیانه «حجه» توسط آل‌سعود 23 تن از جمله 4 کودک و 9 زن قتل‌عام شدند

بمباران وحشیانه «حجه» توسط آل‌سعود 23 تن از جمله 4 کودک و 9 زن قتل‌عام شدند

حملات وحشیانه و پی‌درپی آل‌سعود به استان «حجه» یمن باعث شهادت 23 نفر از جمله 14 زن و کودک شده است.

تجاوز 4 ساله ائتلاف سعودی به یمن تاکنون 85 هزار کودک و 65 هزار غیرنظامی را به کام مرگ کشانده است. بیش از 14 میلیون یمنی نیز در قحطی به سر می‌برند و 2 میلیون کودک نیز از تحصیل محروم شده‌اند. علاوه‌ بر این، بیماری وبا در بسیاری از مناطق این کشور منتشر شده و بیمارستان‌ها و سایر زیرساخت‌های یمن نیز کاملا از بین رفته‌اند. اما حتی این آمار وحشتناک نیز مانع از تداوم وحشی‌گری‌های سعودی نشده و گویا کشتار کودکان و زنان برای عربستان تبدیل به یک عادت شده و همانند رژیم صهیونیستی، عربستان نیز در کودک کشی تبحر خاصی پیدا کرده است.

به گزارش فارس،‌ جنگنده‌های ائتلاف سعودی-آمریکایی، صبح دیروز 15 بار به مناطق مختلف شهر «کشر» در استان «حجه» در شمال غرب یمن حمله کردند. سخنگوی وزارت بهداشت یمن دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» گفته، تا کنون ۲۳ نفر از جمله 14 کودک و 9 زن- در این حملات کشته شده‌اند و حال برخی مجروحان وخیم است… سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری هیچ موضعی درباره جنایت «کشر» از خود نشان نداده‌‌اند. وی از سازمان‌های مربوطه خواست به وظایف انسانی خود در قبال تجهیز بیمارستان‌های صحرایی برای کم کردن از میزان خسارت‌های انسانی میان غیرنظامیان عمل کنند و در ادامه از اینکه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نقش انسانی خود در قبال قربانیان را ایفا نکرده،‌ ابراز تأسف کرد. در حمله ائتلاف سعودی در جمعه گذشته به شهر کشر نیز 12 عضو یک خانواده یمنی کشته و مجروح شدند.  سخنگوی وزارت خارجه ایران هم جنایت عربستان در حمله به استان حجه را به شدت محکوم کرد. بهرام قاسمی با ابراز تاسف از سکوت سازمان‌ها و محافل حقوق بشری در قبال جنایات جنگی و ضدبشری متجاوزان به یمن افزود: «زنان و کودکان بیگناه و بی‌پناه یمنی که پس از سال‌ها تحمل قحطی و آثار فاجعه انسانی ایجاد شده در این کشور، هر روز با بیرحمانه‌ترین شکل ممکن، قربانی تسلیحات اهدایی و فروخته شده برخی کشورهای غربی به متجاوزان هستند، تا زنده‌اند صدای مظلومیتشان شنیده نمی‌شود، اما آنان با مرگ مظلومانه خود سند شرمساری مدعیان دروغین حقوق بشر را برای همیشه تاریخ امضا می‌کنند.»

همچنین ببینید

دانلود مبانی قرآنی بیانیه «گام دوم انقلاب»

  با تلاش حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، مقاله «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری» تنظیم و منتشر شد.

شعر/ دانی که چرا ماه رمضان ماه خداست

دانی که چرا ماه رمضان ماه خداست یا آنکه چرا حساب این ماه جداست؟ یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.