خانه / صراط عشق / اربعین / تابلوی «کارنامه» اثر استاد عبدالحمید قدیریان 1396 – ورک شاپ در کوفه

تابلوی «کارنامه» اثر استاد عبدالحمید قدیریان 1396 – ورک شاپ در کوفه

علت ترسیم جدیدترین اثر قدیریان درباره حضرت زهراء(س) در راهپیمایی اربعین

در این تابلو که آن را «کارنامه» نام‌گذاری کردم، صحنه‌­ای ترسیم کردم که در آن شهدای بی سر عاشورا در صف­‌های مرتب، همچون نظامیان، در کنار هم ایستاده­‌اند و در مقابل آنها، حضرت زهرا (س) بر فراز بالکنی نشسته‌­اند. سربازان امام بسیار خاضعانه و در سکوتی خاص در انتظار این هستند تا نمره عملکرد خود را از جانب حضرت زهراء(س) دریافت کنند و ببینند که آیا ایشان از آن‌ها راضی است یا …

گویا احساس نکردن درد شمشیر و زخم‌های آن از سوی یاران امام (ع) به این خاطر بود که قرار بود آن‌ها به پیشگاه حضرت زهراء (س) برسند و محضریت ایشان را درک کنند.

دلیلم برای ترسیم این تابلو در اربعین این بود که احساس می‌کنم نوری در پشت این ماجراست و آن نور، این صحنه را برپا و ولایت می‌کند و اثرات آن نور را می‌توان در رفتار مردم مشاهده کرد. اثرات نور تماماً دلالت بر رفتارهای مادرانه و پر از مهر و محبت دارد و شاید این بزرگترین دلیل بر این باشد که این نور، نور حضرت زهرا(س) است که از ضریح مطهر فرزندشان به سوی قلوب پاک‌طینتان ساطع می‌شود و ایشان را به سوی فرزندشان می‌کشاند.

 

همچنین ببینید

روایتی جالب از علاقه رهبر انقلاب به فیلم ملک سلیمان +فیلم

عبدالحمید قدیریان در برنامه «سلام صبح بخیر» از خاطره دیدار با رهبر معظم انقلاب و علاقه ایشان به محتوای فیلم ملک سلیمان و ساخت سریعترِ نسخه دوم و سوم، سخن گفت.

شناسایی برنامه شیطان در حیازدایی را باید از ماجرای هبوط آدم (ع) آغاز کرد

یک پژوهشگر حوزه حجاب و عفاف به جریان‌شناسی برنامه شیطان در حیازدایی و بی‌عفتی میان انسان‌ها از آغاز خلقت آدم (ع) پرداخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.