خانه / صراط عشق / متون / گزارش هاآرتص از نقش اسرائیل در جنگ یمن و جنایات آل سعود

گزارش هاآرتص از نقش اسرائیل در جنگ یمن و جنایات آل سعود

یک روزنامه صهیونیستی هم از نقش مخرب تل‌آویو در جنگ علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن پرده برداشت.

ائتلاف سعودی از سال 94 به همراه برخی کشورهای عربی به یمن حمله کرده و این نبرد همچنان ادامه دارد. حملات وحشیانه ائتلاف سعودی در کنار محاصره ظالمانه این ائتلاف باعث کشته شدن 85 هزار کودک یمنی بر اثر محاصره و سوءتغذیه 400 هزار کودک، شهادت بیش از 60 هزار غیر نظامی بر اثر حملات نظامی و قحطی برای بیش از 14 میلیون نفر شده است. در واقع عربستان و امارات تنها در سایه حمایت کشورهای غربی به ویژه انگلیس و آمریکا توانسته‌اند که این جنگ را در 4 سال گذشته ادامه دهند. اکنون رسانه‌های صهیونیستی از نقش اسرائیل در این جنگ نیز پرده برداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» با انتشار مطلبی درخصوص نقش رژیم صهیونیستی در جنگ علیه مردم بی‌دفاع یمن، دست به افشاگری زد. بر اساس این گزارش، این روزنامه اعلام کرده که رژیم صهیونیستی در جنگ عربستان و ائتلاف تحت سرکردگی آن علیه یمن، شریک است.

هاآرتص تأکید کرده، یک کمپانی صهیونیستی که مالکیت آن را مقامات تل آویو برعهده دارند، به ارائه آموزش‌های نظامی به مزدوران سعودی در یمن می‌پردازد.

 

همچنین ببینید

پاپ: کودکان در یمن، سوریه و افغانستان با سلاح‌های آمریکا و اروپا قتل‌عام می‌شوند

رهبر کاتولیک‌های جهان در شهر میلان و در میان دانش‌آموزان و معلمان این شهر ضمن انتقاد از همدستی سران آمریکا در کشتار کودکان بی‌دفاع دنیا تصریح کرد که کودکان یمن، سوریه و افغانستان با سلاح‌های آمریکا کشته می‌شوند.

چرا صهیونیست‌ها برای «بلندی‌های جولان» دندان تیز کرده‌اند؟

قطعنامه‌های ۲۴۲، ۳۳۸، و ۴۹۷ شورای امنیت دستور خروج رژیم صهیونیستی از مرز‌های اشغال شده پس از ژوئن ۱۹۶۷ را میدهد. به بیان بهتر مشروعیت رژیم صهیونیستی در اعمال حکومت بر بلندی های جولان توسط امنیتی ترین رکن سازمان ملل شناخته نشده است. اما با این وجود رئیس جمهور آمریکا در هدیه ای انتخاباتی به نتانیاهو اعلام کرد که حاکمیت رژیم صهیونیستی بر منطقه جولان اشغالی سوریه را به رسمیت می شناسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.