خانه / صراط عشق / متون / گزارش هاآرتص از نقش اسرائیل در جنگ یمن و جنایات آل سعود

گزارش هاآرتص از نقش اسرائیل در جنگ یمن و جنایات آل سعود

یک روزنامه صهیونیستی هم از نقش مخرب تل‌آویو در جنگ علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن پرده برداشت.

ائتلاف سعودی از سال 94 به همراه برخی کشورهای عربی به یمن حمله کرده و این نبرد همچنان ادامه دارد. حملات وحشیانه ائتلاف سعودی در کنار محاصره ظالمانه این ائتلاف باعث کشته شدن 85 هزار کودک یمنی بر اثر محاصره و سوءتغذیه 400 هزار کودک، شهادت بیش از 60 هزار غیر نظامی بر اثر حملات نظامی و قحطی برای بیش از 14 میلیون نفر شده است. در واقع عربستان و امارات تنها در سایه حمایت کشورهای غربی به ویژه انگلیس و آمریکا توانسته‌اند که این جنگ را در 4 سال گذشته ادامه دهند. اکنون رسانه‌های صهیونیستی از نقش اسرائیل در این جنگ نیز پرده برداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» با انتشار مطلبی درخصوص نقش رژیم صهیونیستی در جنگ علیه مردم بی‌دفاع یمن، دست به افشاگری زد. بر اساس این گزارش، این روزنامه اعلام کرده که رژیم صهیونیستی در جنگ عربستان و ائتلاف تحت سرکردگی آن علیه یمن، شریک است.

هاآرتص تأکید کرده، یک کمپانی صهیونیستی که مالکیت آن را مقامات تل آویو برعهده دارند، به ارائه آموزش‌های نظامی به مزدوران سعودی در یمن می‌پردازد.

 

همچنین ببینید

گاردین تشریح کرد؛ نقش لندن و تسلیحات انگلیس در جنگ علیه یمن

۴ سال پس از آغاز جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی علیه یمن، میزان مشارکت دولت انگلیس در کشتار مردم یمن به دست سعودی‌ها علی‌رغم تصمیم اتحادیه اروپا به تحریم تسلیحاتی ائتلاف، بیش از پیش آشکار شده است.

مدیر‌ آمریکایی سازمان جهانی غذا، غذای فاسد به یمن می‌فرستد

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به اظهارات اخیر مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.