خانه / صراط عشق / متون / نامه‌ی حسین قدیانی به حسن روحانی

نامه‌ی حسین قدیانی به حسن روحانی

به نام خدا
ریاست قوه‌ی اجرا
با سلام
در شرایطی که هم باحجابان ناظر بر اوضاع اقتصادی از شما گله دارند و هم بدحجابان و در حالی که هم باریش‌ها از شما بابت وعده‌های ناراست‌تان گله‌مندند و هم بی‌ریش‌ها و در اوضاعی که کم و کیف کار نازل و کارنامه‌ی ناقابل حضرت‌عالی، نه‌تنها صدای موافقان‌تان را که حتی صدای احسن‌الوزرای‌تان را نیز درآورده و قاضی‌زاده را دست‌آخر وادار به استعفا با تلخ‌ترین لحن ممکن کرد، عجب از شماست که عوض عذرخواهی، تغییر رویه و یک تکان دادن به خود و کابینه‌ی واقعا پنچرتان، جوری حرف می‌زنید کأنه دنبال جنگ باحجاب و بدحجاب یا باریش و بی‌ریش هستید! خیال‌تان تخت! این هر ۲ با وجود همه‌ی اختلافات، در یک قول، متفق و متحدند؛ «شما رئیس بدی برای قوه‌ی مجریه هستید که فقط حرف می‌زنید و هیچ اعتباری به وعده‌های‌تان از قبیل وعده‌ی «اصلاح ۱۰۰ روزه‌ی اقتصاد» یا وعده‌ی «به‌محض اجرای برجام، همه‌ی تحریم‌ها لغو می‌شود» نیست!» چند روز مگر انگلیس بوده‌اید که این همه تعلق خاطر دارید به ایده‌ی «تفرقه بینداز و حکومت کن»؟! والله مشکلات اقتصادی درد مشترک منِ دارای محاسن است با آن برادرم که صورتش را از ته می‌زند! از قضا، هم من و هم او، از شما خواهان سریع‌ترین نت ممکنیم! نه به قرآن! احدی در این کشور با اینترنت مشکل ندارد! مشکل همه، شمایی! و دولت بی‌رمق‌تان که عوض تکیه به داشته‌های بی‌شمار ملت خود، یک روز گدایی آمریکا را می‌کند و دگرروز گدایی اروپا را! اینکه هیچ وضع دولت‌تان خوب نیست، قرار بر این نمی‌شود که به قول آیت‌الله مکارم زننده سخن بگویید! یا عزم کنید در تفرقه میان آحاد ملت! مجددا تکرار می‌کنم؛ از شما و معطوف به وضع اقتصاد کشور، هم قشر مؤمن انقلابی شاکی است و هم سایر اقشار! هیچ هم جنگی با هم نداریم! جنگ همه‌ی ما با شماست که تو گویی با حل مشکلات قهرید! حالا یا چون عرضه ندارید یا قصد! گاهی چنان روشنفکرانه حرف می‌زنیدها! کلا ۲ تا رمان در عمرتان خوانده‌اید؟! چند بیت شعر حفظید اصلا؟! این حرف‌ها را آقا بزند، می‌گوییم؛ «ایشان همان کسی بوده که در جوانی شولوخوف و هوگو می‌خوانده!» به شما برنخورد اما گمانم قرتی‌ترین اثر مطالعاتی‌تان داستان راستان بوده! حالا طرز سخن شیخ سرخه را نگاه که کأنه روزهای زوج با ابتهاج هم‌سایه است و با کدکنی روزهای فرد! نمی‌آید این ژست به شما! شمایی که آخرش هم راز مرگ پسرتان را روشن نکردید، حرف از کدام شفافیت می‌زنید؟! شما خطاب به شهید چمران دفاع از اعدام ارتشی‌ها در نمازجمعه نکنید؛ شرح «لا اکراه فی‌الدین» پیشکش!

✍حسین قدیانی

همچنین ببینید

دزدی دریایی انگلیس بی‌جواب نمی‌ماند/ کاهش تعهدات برجامی قطعاً ادامه خواهد داشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث، گفتند: آنها که خباثتشان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی جواب نمی گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

دستاوردسازی از «هیچ» ممنوع!

برجام، همان زمان که در اوج بود و هواداران دولت برایش جشن می‌گرفتند و مسئولان تیم مذاکره‌کننده بابت آن، نشان افتخار و ده ها سکه طلا جایزه دریافت کردند، به گفته رئیس بانک مرکزی خودشان «تقریبا هیچ» بود، امروز که دیگر از برجام جز کاغذپاره ای نمانده، چرا همچنان از آن به صورت افتخارآمیز یاد می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.